Genel Müdür Poyraz yangın bölgelerini ziyaret etti

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Muğla ve Antalya’da orman yangını yaşanan bölgelerde incelemelerde bulundu. Ahır ve ekili alanları zarar gören üreticileri ziyaret Eden Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinin her zaman ortaklarının yanında olduğunu belirtti.

Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz, orman yangınları nedeniyle tarım arazileri büyük oranda zarar gören Muğla ve Antalya illerinde incelemelerde bulundu. İzmir Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Muğla’nın Milas ilçesindeki Fesleğen ve Beyciler Köylerini ziyaret eden Poyraz, İzmir Bölge Müdürü Adnan Yusuf Güney’den bilgi aldı. Milas ve Karacahisar Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarıyla bir araya gelen Poyraz, meydana gelen orman yangını sebebiyle yaşanan sıkıntılar ve alınan tedbirleri değerlendirdi.

Poyraz ve Güney, orman yangını esnasında ahırı yanan Mehmet Balat ve Duran Çakır’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Muğla Tarım Kredi Kooperatifini de ziyaret eden Poyraz, bal arısı yetiştiriciliği yapan İzmir Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Balcı’yla da bölgede arıcıların sorunları hakkında görüştü. Daha sonra Fethiye ilçesine geçen Poyraz, Fethiye Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret etti.

Orman yangınlarının büyük oranda etkilediği Antalya’nın Manavgat ilçesine giden Poyraz, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şenol ve Antalya Bölge Müdürü Yakup Kasal ile birlikte Manavgat ve Taşağıl Tarım Kredi Kooperatiflerini ziyaret etti. Manavgat’ta meyana gelen orman yangını sırasında ahır ve tarımsal araç gereçleri yanan ortaklarla görüşen Poyraz, yaraların sarılması için kurum olarak tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.


Whatsapp Destek

Erhan Doğan

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?